Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Orszak Trzech Króli z udziałem leśników

Orszak Trzech Króli z udziałem leśników

Orszak Trzech Króli, jest sposobem na wspólne, rodzinne i radosne, obchodzenie święta Objawienia Pańskiego w polskiej tradycji zwanego świętem Trzech Króli. Wielobarwny pochód przez miasto do wspólnego celu, którym jest „Betlejemski Żłóbek”, odbył się w Bartoszycach już po raz szósty.

Bartoszyccy leśnicy, tradycyjnie już zapraszani do współorganizowania tego przedsięwzięcia, podobnie jak w poprzednich latach wzięli na siebie budowę „centralnego obiektu" uroczystości i celu wędrówki Orszaku, czyli Stajenki Betlejemskiej. Ekologiczna - drewniana konstrukcja, która powstała obok sceny na pl. Bohaterów Westerplatte, w tym roku musiała zostać znacząco rozbudowana. Do rodziny znanych od lat osiołków, dołączyła po raz pierwszy para wielbłądów, które zanim pomaszerowały w orszaku, stanowiły niemałą atrakcję – szczególnie dla odwiedzających szopkę rodzin z dziećmi.

Bartoszyczanie w tym roku nadzwyczaj tłumnie wzięli udział w obchodach a zachwyt i oklaski - szczególnie najmłodszych - były dla organizatorów najlepszą nagrodą!


Lista aktualności Lista aktualności

— Pozycji na stronie: 20
Wyświetlanie 1 - 20 z 107 rezultatów.